سوالات متداول – فراتر
پرتال کاربران Open Nav

سوالات متداول (FAQ)

 • اینترنت پر سرعت

 • شرکت فراتر به چه صورت ارائه سرویس میکند؟

  شرکت فراتر به طور کلی به صورت وایرلس ارائه خدمات میکند. اما در مجتمع هایی که طرف قرارداد مجموعه فراتر می‌باشند ارائه سرویس به ساکنین به صورت ADSL و یا Cable انجام می‌گردد.

 • نحوه ارائه سرویس به صورت وایرلس به چگونه است؟

  برخلاف سرویس های ADSL که سرویس برروی خطوط تلفن و از طریق مخابرات به شما ارائه می‌گردد، در سرویس‌های وایرلس، شرکت فراتر باتوجه به دکل هایی که در سطح شهر نصب کرده است و با نصب یک عدد آنتن و رادیو در پشت بام شما ، سرویس اینترنت را تقدیم شما میکند.باتوجه به این موضوع نیاز به خط تلفن ثابت و یا مشکلات مخابراتی جهت دریافت سرویس نخواهید داشت.

 • تفاوت این سرویس با وایمکس چیست؟

  سرویس وایمکس با استفاده از سیگنالهای تلفن همراه و از طریق تکنولوژی سیار به شما ارائه سرویس میکند، یعنی در واقع شما یکی از چندین کاربری هستید که میتوانید از سیگنال‌هایی که برای این منظور قرارگرفته اند استفاده بفرمایید ، در نوع سرویسی که شرکت فراتر به شما ارائه میکند، انتن و رادیو به صورت اختصاصی برای شما نصب گردیده و در سمت دکل‌های شرکت نیز مانند همین تجهیزات نصب شده و شما به صورت اختصاصی دریافت سرویس خواهید کرد.

 • امکان سنجی به چه معناست؟

  همانطور که در نحوه ارائه سرویس وایرلس توضیح دادیم، آنتن و رادیویی که در سمت شما نصب می‌گردد می‌بایست به یکی از دکل‌های شرکت فراتر دید مستقیم داشته باشد. باتوجه به این موضوع قبل و یا همزمان با تحویل سرویس همکاران از پشت بام شما بازدید کرده و امکان ارائه سرویس به شما را بررسی خواهند کرد.

 • روال دریافت سرویس چگونه است؟

  جهت درخواست سرویس با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و یا از طریق فرم درخواست در بالا، درخواست خود را برای ما ارسال کرده و همکاران در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 • تحویل سرویس چه مقدار طول خواهد کشید؟

  روال تحویل سرویس بین 24 الی 72 ساعت کاری می‌باشد.

 • آیا فراتر میتواند به کل مجتمع ما سرویس دهد؟

  بله، باتوجه به سابقه طولانی شرکت فراتر در ارائه سرویس به مجتمع‌های تجاری و مسکونی، شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای مجتمع خود با ما تماس بگیرید.

 • فراتر به چه شکل به مجتمع ما سرویس میدهد؟

  در هنگام عقدقرارداد همکاران فنی شرکت فراتر از مجتمع شما امکان سنجی به عمل آورده و در صورت مناسب بودن دو راهکار جهت ارائه سرویس معرفی می‌گردد. راهکار اول به صورت ADSL و از طریق خطوط مخابراتی داخل مجتمع می‌باشد که در این حالت کابل از به داخل اتاق مخابراتی داخل مجتمع کشیده و از آن طریق ارائه سرویس میگردد، لازم به ذکر است که این راهکار به مخابرات منطقه نیازی نداشته و حتی اگر تلفن شما بوق نیز نداشته باشد امکان ارائه سرویس مقدور می‌باشد. راهکار دوم از طریق کابل می‌باشد که در این حالت از طریق سوییچ هایی که در هر طبقه از ساختمان تعبیه شده است به شما سرویس اینترنت پرسرعت تقدیم می‌گردد.

 • ضریب اشتراک سرویسهای حجمی برای سرعتهای مختلف چند می باشد؟

  ضریب اشتراک سرویسهای حجمی معمولا 1 به 4 میباشد.

 • پهنای باند اختصاصی

 • محدودیت سرعت در سرویس‌های اختصاصی فراتر چه میزان است؟

  در سرویس‌های اختصاصی محدودیت سرعتی وجود ندارد و مشترک میتواند باتوجه به بودجه و میزان مورد نظر سرعت درخواستی را دریافت نماید.

 • روال دریافت سرویس های اختصاصی چگونه است؟

  جهت دریافت سرویس‌های اختصاصی با کارشناسان فروش بخش پهنای باند اختصاصی تماس گرفته، بعد از دریافت مشاوره در نحوه دریافت سرویس و تایید پیش فاکتور امکان سنجی از مجموعه انجام شده و سپس سرویس تحویل ایشان می‌شود، لازم به ذکر است که پروسه تحویل سرویس پس از دریافت تاییدیه از مشترک بین 48 الی 72 ساعت کاری خواهد بود.

 • پینگ سرویس چند است؟

  باتوجه به این موضوع که فاکتورهای زیادی در عدد پینگ تاثیر گذار می‌باشد اعلام یک عدد ثابت برای این موضوع مقدور نیست اما شرکت فراتر کیفیت و ثابت بودن(stable) پینگ را باتوجه به قرارداد SLA تضیمن میکند.

 • آیا تجهیزات جهت ارائه سرویس به صورت امانی می‌باشد؟

  در صورت دریافت سرویس‌های بالاتر از 3 مگابیت اختصاصی تجهیزات به صورت امانی تقدیم حضور می‌گردد.

 • هزینه نصب و راه اندازی در سرویس های اختصاصی به چه میزان می باشد؟

  در صورت دریافت سرویس‌های بالاتر از 2 مگابیت هزینه نصب و راه اندازی به صورت رایگان می‌باشد، در غیر اینصورت قیمت اعلامی بعد از امکان سنجی در پیش فاکتور به خدمت مشترک اعلام میگردد.

 • چه مشترکینی نیاز به سرویس اختصاصی دارند؟

  باتوجه به سرعت آپلود و دانلود یکسان، و باتوجه به این موضوع که تمام این پهنای باند به یک مشترک اختصاص می یابد و همچنین هزینه کمی بالاتر آن نسبت به سرویس های اشتراکی، این سرویس مناسب برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، و یا اشخاصی می‌باشد که نیازمندی آنها به اینترنت از لحاظ شخصی و یا کاری بسیار بیش از یک اندازه معمول می باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • شبکه خصوصی مجازی

 • اینترانت داخلی و یا ارتباط داخلی چیست؟

  در برخی از سازمانها و شرکت ها به علت حضور شعبات مختلف در سطح شهر، نیازمند برقراری ارتباطات میان شعبات خود می باشند. شرکت فراتر باتوجه به زیرساخت خود در سطح شهر امکان برقراری این ارتباط را به صورت وایرلس و میان نقاط مختلف را دارا می باشد.

 • اینترانت مخابرت چیست؟

  شرکت مخابرات ایران نیز در سطح کشور شبکه ای را گسترده است که باتوجه به این شبکه تمام شهرهای ایران از طریق زیرساخت مخابراتی به یکدیگر متصل شده اند. در نتیجه اگر شما شعباتی در شهرهای دیگر دارید بهترین راه برای اتصال با آنها دریافت این نوع اینترانت است. شرکت فراتر نیز باتوجه به ارتباطاتی که با مخابرات ایران دارد میتواند اینگونه از اینترانت را برای مشترکین خود تامین کند.

Close
برای دریافت آخرین تغییرات در کانال تلگرام ما عضو شوید! ورود به کانال
کارشناسان ما آماده راهنمایی شما هستند!
5 الی 22631023
Top