ورود کاربران ◄
| صفحه کاربران | شماره پشتیبانی ۵ تا ۲۲۶۳۱۰۲۳

علامت ضربدر قرمز رنگ بر روی Local Area Connection نشانه چیست؟

کابل Ethernet بین پورت Ethernet پشت مودم و کارت شبکه کامپیوتر به صورت فیزیکی قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم و کارت شبکه، سوکت پشت کامپیوتر و مودم را بررسی کنید.

چرا سرعت ارتباط من کم است؟

برای بررسی سرعت ارتباط باید چندین مسئله را مد نظر قرار دهید.

سرویس شما چیست؟ سرویس های ۱۲۸حداکثر تا ۱۶ کیلو بایت در ثانیه، ۲۵۶ حداکثر تا ۳۲ کیلو بایت در ثانیه و سرویس های ۵۱۲ حداکثر تا ۶۴ کیلو بایت در ثانیه امکان دانلود دارند.

توجه داشته باشید که سرعت های گفته شده حداکثر هستند و سرعت معمول این سرویس ها با توجه به ویژگی های تکنولوژی ADSL از این میزان کمتر است و معمولا بهترین سرعت در این سرویس ها عبارتند از: به ترتیب ۱۳-۱۴، ۲۵-۳۰و ۴۰-۵۰ .

نکته مهم دیگر سایتی است که از آن دانلود می کنید. در صورتیکه پهنای باند این سایت مناسب نباشد، شما نمی توانید با سرعت مناسب دانلود کنید. برای تست سرعت باید با استفاده از Download Manager ها ( از قبیل Internet Download Manager ) از سایتهایی همچون Microsoft.com و یا Download.com ، دانلود نمایید. سرعت نشان داده شده در این حالت سرعت واقعی سرویس شما محسوب می شود.

شما میتوانید در صفحه تنظیمات مودم (۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱) یا (۱۰٫۰٫۰٫۲) در قسمت Status و ADSL از MARGIN نسبت سیگنال به نویز خط خود را ملاحظه نمایید (این گزینه در مودمهای مختلف ممکن است در جای دیگری باشد) عددی که در این قسمت نوشته میشود نباید از ۲۰ کمتر باشد در این صورت شما افت سرعت خواهید داشت.

در صورتیکه شما یکی از چندین کامپیوتری هستید که از این Account استفاده می کنند. مطمئنا سرعت شما کمتر خواهد بود. ( مودم به شبکه متصل است)

امکان دارد که سیستم شما به ورم ها و ویروس ها آلوده شده باشد. با یک آنتی ویروس به روز سیستم خود را چک کنید.

در صورتیکه از مودم وایرلس استفاده می کنید، کامپیوتر را با کابل شبکه به مودم وصل کرده و سرعت را مجددا امتحان کنید. امکان مشکل در سیستم وایرلس و کندی آن وجود دارد.

در صورتیکه مراحل بالا را امتحان کرده اید و متوجه شده اید که سرعت سرویس شما از مقادیر گفته شده بسیار کمتر است امکان وجود نویز روی خط شما وجود دارد. در این صورت مراحل ذکر شده در مورد قطع و وصلی سرویس را بررسی نمایید.